Back to Top
Přejít k hlavnímu obsahu
Bitcoin 10965.37 $
Ethereum 374.42 $
Tether 1 $
XRP 0.25 $
Bitcoin Cash 228.05 $
Binance Coin 26.28 $
Polkadot 4.66 $
Chainlink 9.8 $
Litecoin 47.19 $
Bitcoin SV 154.83 $
Cardano 0.09 $
Crypto.com Coin 0.16 $
EOS 2.68 $
USD Coin 1 $
TRON 0.03 $
OKB 6.19 $
NEO 24.15 $
Tezos 2.23 $
Monero 93.02 $
Stellar 0.08 $
Cosmos 4.71 $
Huobi Token 4.82 $
NEM 0.11 $
VeChain 0.01 $
Wrapped Bitcoin 10964.15 $
yearn.finance 27617.52 $
Dai 1.01 $
Aave 0.58 $
IOTA 0.27 $
UMA 12.8 $
HEX 0 $
Dash 71.2 $
Ethereum Classic 5.14 $
Zcash 58.06 $
Uniswap 5.32 $
TrueUSD 1 $
Ontology 0.72 $
Maker 482.8 $
Compound 144.57 $
DigiByte 0.03 $
Synthetix Network Token 4.2 $
Binance USD 1 $
OmiseGO 2.9 $
HedgeTrade 1.11 $
FTX Token 3.77 $
Dogecoin 0 $
Basic Attention Token 0.24 $
Celsius 0.78 $
Algorand 0.33 $
Kusama 39.07 $

Altcoiny podzimu? Které to asi budou?

14.8.2020 08:57 | Autor: Dan Česák

Na počátku roku jsme vzhlíželi hlavně k BTC a jeho halvingu. Tou dobou, až do halvingu, jsem byl s altcoiny víceméně opatrný. Po halvingu přišel očekávaný pokles a následný růst a altcoiny se také vydali nahoru. Ovšem část z nich se chová, jako že se nic neděje. Od kterých altcoinů si slibujeme výraznější růst na podzim tohoto roku?

Úvodem chci jen zmínit, že záměrně se nepouštíme do průzkumu menších altcoinů. Spíše se zaměřujeme na větší projekty, které nefungují (zpravidla) ve stylu "pump&dump". Zároveň ale černého koně ze stáje malých mincí zde popíšu.

NEO 3.0 

O Neo a jeho verzi 3.0 jsme psali i dříve. Již na jaře jsme měli očekávání, že tento upgrade pomůže i cenovce u Nea, které má cenu stlačenou už hodně dlouho. Ovšem Neo 3.0 se nekonalo a bylo odloženo. V tuto chvíli je záměr jej vydat do konce roku. Zlý jazykové tvrdí, že máme spíše počítat s Q1 2021. Ale jak to skutečně bude, si musíme počkat. Co tedy ve stručnosti přinese Neo 3.0?

  • dBFT 2.0 - vylepšené Byzantine Fault Tolerance
  • nižší poplatky u dApps a smart kontraktů (kéž by to bylo i u ETH)
  • NeoVM a NeoFS - NeoFs je uložiště pro ukladání dat mimo blockchain NEO. Což je zajímavé, hlavně jak bude řešena bezpečnost?
  • Integrace Oracle, díky němuž budou smart kontrakty přístupné na internetu (automaticky se mi vybaví Chainlink)

Důležité rezistence po cestě nahoru vidíme na úrovních 0,0016 BTC, 0,002 BTC a 0,003 BTC. Cena v době sepsání článku je necelých 15 dolarů.

ETH 2.0

Opět píšeme o ETH 2.0. Prostě tam pořád vidíme potenciál. Dokud ETH 2.0 bude v plánu a pokud se úspěšně nasadí, Ethereum má rozhodně silnou pozici. Aktuální dění kolem DeFi ukazuje, co by mohlo v budoucnu pomoci ETH opět atakovat 1000 dolarů u této kryptoměny. Ovšem k tomu určitě nedojde na současné verzi, která slušně řečeno je špatná. Kapacita sítě nedostačuje a poplatky jsou přímo nesmyslné. Bohužel Ethereum toto nedokáže vyřešit bez přechodu na novou verzi. A k tomu by mohlo začít docházet snad v říjnu či listopadu. O ETH 2.0 jsme již psali v minulosti zde a zde. Takže detailnější informace najdete tam.

Nyní se blížíme k rezistenci okolo 0,04 BTC. Další je okolo 0,05 a 0,06 BTC. Jen dodám, že pokud Ethereum skutečně projde skrz 0,04 BTC, budeme se pohybovat na ceně, kterou jsme naposledy viděli na konci léta roku 2018. Ale zatím to máme daleko.

Cardano 

Cardano další z řady starších projektů. Shelley je venku, a to byl stimul pro mnohé z kryptokomunity. Za mě je ale zajímavější příští posun a to upgrade Goguens. Tento mainnet přinese smart kontrakty do Cardana a s ním i možnost DeFi. Testnet tohoto vylepšení Cardana by mohl přijít na podzim. Zatím je to ale velmi nejisté. Mainnet očekáváme spíše v roce 2021.

Zcash a Zencash - halving v akci

Na konci podzimu by měli mít halving dvě privátní kryptoměny Zcash (ZEC) a Horizen, alias Zencash (ZEN). Na našem webu ostatně běží odpočet do halvingu Zencashe, který sledujeme více.  Halving vždy přináší růst ceny a to zvláště u větších projektů. Víme co se dělo u Litecoinu i Bitcoinu. Protože tyto privátní kryptoměny neměly halving a mají svůj první, nelze srovnávat s vývojem v minulých letech. Přesto dle nás již růst u Zcash započal.

ZEC se stále pohybuje poměrně nízko vůči BTC. Sice od svého low na konci minulého roku jsme zhruba plus 100%, ale abychom se dostali na úroveň počátku roku 2018, musel bych ZEC zvýšit svou hodnotu sedminásobně.

Horizen je pro nás ještě zajímavější. Je oproti svému low sice o něco dále, cca. 130% a do úrovně roku 2018 mu chybí "jen" čtyřnásobek, ale jde o mladší projekt, který ani zdaleka nedosahuje ceny, jenž má Zcash. Přitom počet mincí mají zhruba stejný. ZEN má určitě prostor pro růst. Tedy podle mého soudu. 

Nic zde uvedené neberte jako rady pro finanční investice. Kryptoměny jsou rizikové a ještě nějakou dobu zůstanou. Názory zde uvedené jsou čistě mé osobní názory na které se vývoj ceny kryptoměn neptá.

Žádné DeFi?

Asi se ptáte, proč neuvádím žádný DeFi projekt. Upřímně se s tímto segmentem seznamuji a nedokážu s klidným srdcem a přesvědčením o něčem informovat, čemuž pořádně nerozumím. V tuto chvíli nedokážu predikovat, který DeFi projekt "poletí nahrou". Roste jich hodně a možná by stačilo ukázat prstem. Ovšem, je zde vysoké riziko ztráty. Vzpomeňme varovný příklad YAM protokolu. Propad z 200 dolarů na 0,2 dolary? Určitě je třeba si dobře vybrat, na který DeFi projekt člověk zaměří svou pozornost. Aktuálně sleduji MTA a DFI. Dále platformu Nervos a NOIA.

 

Černý kůň podzimu

Za mě nejtěžší část článku. Protože trefit "černého koně" rozhodně není jednoduché a řekl bych, že jich bude více. Mám velké očekávání od vznikající kryptoměny Avalanche. Ještě ani není možné ji zakoupit, tedy pokud jste neinvestovali do ICO. Pokud to s Avalanche nedopadne jako s obrázkem níže, mohl by u něj být zajímavý vývoj. Pokud bych měl volit ještě jiné projekty, uvedl bych BNB, WAN a už dlouho čekáme na XRP.

 

Obrázek

 

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení:

Naše další články

V roce 2017 by málokdo věřil tomu, že se objeví podobný titulek. Sice BTC od března více než zdvojnásobil svou hodnotu, ale pokud se koukneme v jaké je pozici, je vidět, že jsme pozadu. V jakém smyslu?
Bitcoin již několik týdnů jde ukázkově do strany. Altcoiny ale nenápadně nabírají růstové body a tak Chainlink vytvořil nové ATH, Vechain od začátku června předvedl plus cca. 250%. Cardano překonalo 1000 satoshi. Kdo další předvede růst?
Na světě je spousta kryptoměn. A mnoho z nich defacto nic převratného nenabízí. Pouze slibují. Dnes se koukneme na projekty, které mají už dnes, nebo budou mít velmi brzy, reálné využití. Problémem kryptoměn je fakt, že mezi kvalitními projekty najdete i takové, které spíše pověsti kryptoměn škodí.To že někdo udělá blockchain na "jídelníček" nic převratného není. Některé marketingové citace nás mají přesvědčit o opaku.
Bitstamp uvažuje o zalistovaní dalších kryptoměn. V současnosti tato burza nabízí poměrně málo kryptoměn - Bitcoin, Ripple, Litecoin atd. Nyní burza oznamuje, že zvažuje další kryptoměny jako jsou BAT, XLM nebo stable minci PAX. Bitstamp upozornil, že v následujícím období můžeme vidět jisté "práce" s těmito mincemi. Souvisí to s tím, že burza si chce ověřovat bezpečnost a technickou spolehlivost daných projektů. Samozřejmostí také je, že daná měna bude naplňovat regule dané země.