Back to Top
Přejít k hlavnímu obsahu
Bitcoin 24362.08 $
Ethereum 1893.66 $
ATMChain 18.05 $
Tether 1 $
USD Coin 1 $
Binance Coin 326.47 $
CrypticCoin 11.26 $
XRP 0.38 $
Cardano 0.54 $
Binance USD 1 $
HEX 0.06 $
Solana 43.79 $
Dogecoin 0.07 $
Polkadot 9.3 $
Avalanche 28.96 $
Lido Staked Ether 1836.69 $
Polygon 0.93 $
Shiba Inu 0 $
TRON 0.07 $
Dai 1 $
Wrapped Bitcoin 24392.43 $
Ethereum Classic 43.44 $
OKB 19.01 $
LEO Token 4.76 $
Litecoin 62.38 $
Near Protocol 5.81 $
FTX Token 31.75 $
Uniswap 9.24 $
Chainlink 8.9 $
Cosmos 11.94 $
Stellar 0.12 $
Flow 3.03 $
Monero 162.38 $
Bitcoin Cash 144.11 $
Crypto.com Coin 0.15 $
Algorand 0.37 $
VeChain 0.03 $
Filecoin 8.52 $
Internet Computer 8.34 $
ApeCoin 6.93 $
Decentraland 1.07 $
QLC Chain 0.09 $
Binance Bitcoin 24474.65 $
Tezos 1.93 $
Hedera Hashgraph 0.08 $
The Sandbox 1.33 $
THETA 1.6 $
Axie Infinity 18.62 $
Elrond 66.94 $
Quant 127.16 $

Bitcoin překonal 20 000 dolarů. Budou následovat altcoiny?

17.12.2020 06:25 | Autor: Redakce

Bitcoin včera překonal 20 000 dolarů a pohybuje se tak nad ATH z roku 2017. Přitom během poslední noci přidal další procenta růstu a obchoduje se aktuálně na hodnotě téměř 22 000 dolarů. Aktuálně Bitcoin před sebou nemá jasné rezistence. Existují pouze psychologické hranice, a to menší či větší. Ta nejbližší je na úrovni 25 000 dolarů.

Cesta Bitcoinu na 22 000 nebyla snadná. Přesto vpád koronaviru do světa způsobil natolik silnou paniku, že došlo k prudkým propadům u většiny trhů. Vzpomeňte si na přebytečnou ropu, jejichž cena WTI klesla pod  nulu. V květnu došlo k tomu, že byl přebytek ropy WTI, majitel kontraktu musel zajistit uskladnění. Více k této problematice najdete vysvětleno v tomto článku. Bitcoin na počátku koronavirové krize klesl pod 4 000 dolarů. Přitom ještě pár měsíců předtím atakoval hranici 14 000 dolarů.

Poté co se ukázalo, že koronavirus se nerovná konci světa, investoři se uklidnili, mohli vidět spoustu slev. A i u Bitcoinu došlo k postupnému růstu. Přičemž nejdelší zastávky jsme měli na rezistencích 10 000 a 12 500 dolarů. Po překonání 12 500 dolarů došlo k prudkému růstu ceny a až okolo úrovně 18 500 dolarů došlo k zabrzdění. Zde jsme se drželi zhruba jeden měsíc a k výraznému průniku nahoru došlo teprve včera.

Nyní bude zajímavé sledovat další vývoj. Pravděpodobně bude čím dál více obchodníků spíše sázet na růst. Ti co pochybovali o průniku ATH, budou pod tlakem nakoupit. Pocit ujíždějícího vlaku může postupně dohnat poslední medvědy. Ovšem nebyl by to Bitcoin, aby nepředvedl něco nečekaného. Z minulosti víme, že dříve nebo později příjde korekce v desítkách procent. Můj osobní odhat je, že k tomu dojde v pásmu mezi 23 - 25 000 dolary. Korekce může dosáhnout i 30%. Což by znamenalo pokles zpět k supportu 17 500 dolarů. Nemyslím si, ale že bude jednoduché tento pokles chytat. Další růst totiž může přijít rychle.

Co čekat od altcoinů?

Altcoiny jsou trochu jiná písnička. Ty sice vůči dolarů relativně rostou, ale vůči Bitcoinu nikoliv. I ten dolarový růst rozhodně není plný a umí to lépe. Ovšem celých posledních pár měsíců jsme čekali na to až Bitcoin skutečně projde skrz původní ATH. To dle mého způsobí jednoduchou věc - příliv nových investorů. Ne hned, ale pěkně postupně. Ti již nebudou pamatovat medvědí trh, který způsobil pokles kryptoměn o více než 80%. Růst BTC na nové ATH byl nutný pro altcoiny, aby mohly i altcoiny začít výrazně růst. Nový i stávající investoři budou chtít hledat další příležitosti u kryptoměn, které ještě neměli za sebou tak silný růst jako Bitcoin. A to způsobí zájem o altcoiny. Nejdříve by mohl přijít zájem o větší altcoiny, jako Ethereum, Litecoin nebo Cardano.

Střední altcoiny jsou již velmi volatilní. Ty bude těžké chytat, pokud nebude trh ve svém celku opravdu býčí. Jakmile bude zájem o altcoiny obrovský, lze čekat altcoinovou sezónu, tzv. altseason. Již v minulých měsících jsem říkal, že ji nečekám dříve, než po ATH BTC. Teprve nyní může přijít s podobnou silou, jako v roce 2017.

Dle mého, by ve stopách Bitcoinu mohlo jít především ETH, nebo-li Ethereum. Včera oznámilo CME, že spustí kontrakty ETH. Po Bitcoinu bude tedy ETH druhou kryptoměnou v jejich nabídce. Obecně velcí investoři mají o ETH zájem. Sice nejvíce se mluví o Bitcoinu, ale v tichosti se nakupuje i Ethereum. Pokud se podaří zvládnout ETH 2.0, mohl by být příští rok pro Ether zajímavý.

Cardano je další platformní mincí. Již brzo snad dojde k  aplikování smart kontratků na tomto blockchainu. To posune Cardano na úroveň ETH. I tento projekt by mohl zaznamenat růst v následujícím roce. Podobný Cardanu je Algorand. Který čím dál častěji nachází pro svůj blockchain reálné využití. Posledním úlovkem je digitální kanadský dolar. Tento stablecoin totiž poběží na síti Algorand! Obecně je zajímavé, že současné kryptoměny, mohou být takto využívány. Vlády budují své digitální mince, ale nemusí je budovat úplně od základu. A tak i australský dolar poběží na existujícím blockchainu - tím je Ethereum. Tedy zatím se tato možnost testuje. Pokud to dobře dopadne, může se to stát realitou.

Je mnohem více altcoinů, které mohou růst. Většina z nich je vůči Bitcoinu opravdu hodně dole, často na ATL. Úplně stejně to bylo na počátku býčího trhu v letech 2016/2017. Až jednou altcoiny znásobily svou hodnotu a např. Ethereum dosáhlo téměř 10% ceny Bitcoinu. Může se to stát znovu? Kdo ví, ale pokud by se to stalo, tak je jasné, že současných 630 dolarů nám příjde jako nízká cena.

Stane se motorem altcoinového trhu snad ICO, které ještě úplně neumřelo? Nebo snad IEO? Nebo DeFi či NFT? Kdo ví, třeba úplně všechny možnosti jsou správně.

Bohužel trh kryptoměn nelze predikovat s vysokou mírou přesnosti, proto vše zde uvedené je bez záruky. Jsou to pouze mé osobní předpoklady. Jste-li v kryptoměnách noví, doporučuji se držet několika zásad:

  • opravdu nikdy si neberte úvěr za účelem nákupu kryptoměn
  • neinvestujte do kryptoměn nic, o co nechcete přijít. Kdyby jste ztratili nějaký obnos, jaká částka by vás mrzela, ale zase taková tragédie by to nebyla?
  • nevěřte různým poradcům na internetu, pokud jde o kryptoměny. Ani sebelepší obchodník nemá patent na pohyby Bitcoinu nebo jiných kryptoměn
  • nekoukejte na to co velcí hráči říkají, ale co dělají
  • sledujte trend, nikoliv krátkodobý pohyb
  • své klíče ke kryptoměnovým peněženkám nikomu nesvěřujte. A už vůbec nikomu do online prostoru! Jakmile po vás někdo chce private klíč nebo seed peněženky, považujte ho za podvodníka
  • neinvestujte bezhlavě. Ověřte si projekt, který vás zaujal. Než si koupíte auto, zpravidla asi nejprve si zjistíte něco blíže o autu - zda vyžaduje drahý servis, je poruchové apod.
  • vždy dbejte na počítačovou bezpečnost - to platí nejen v případě kryptoměn, i když v jejich případě na to dbejte 2x tolik

 

 

 

 

Printer Friendly, PDF & Email

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení:

Naše další články

Na konci října nám mediální kanály plnili zprávy o různých schválených bitcoinových ETF. Všechny to byly tzv. Futures ETF. Šlo o určitý milník, přesto bych měl větší radost ze spotového ETF. ETF kdy obchodníci musí reálně nakoupit Bitcoin. Je zvláštní, že SEC se dlouho bránil ETF z důvodu ochrany investorů a nyní schválí pouze futures ETF a ten spotový nikoliv. 
Před 189 dny dokázal Bitcoin vytvořit cenový vrchol na úrovni okolo 64 000 dolarů. Následně během května až července vyklesal k cenovce okolo 30 000 dolarů. Od poloviny léta však začal opět růst a dnes překonal oněch 64 000 dolarů a aktuálně se obchoduje za 66 700 dolarů. Vpřed jej žene několik věcí. 
Bitcoin opět klesá. Již to chvíli vypadalo na prolomení rezistence na úrovni 52 000 dolarů. Ovšem ještě ten den došlo k otočení a aktuální cena Bitcoinu se pohybuje okolo 47 000 dolarů. Je s podivem, že cena takto klesá i když se objevili pozitivní zprávy - spekulace o investování Netflixu do BTC a informace o BitGo a jeho získání NY Trust Charter. Co tedy může stát za poklesem Bitcoinu?
V posledních dnech Bitcoin tvořil nové a nové cenové vrcholy. Tento víkend byl ale spíše ve znamení korekce. A tak z vrcholu na cenové hladině 42 000 dolarů postupně vyklesal ke 33 500 dolarů. Aktuální cena je 35 600 dolarů. Mnoho odborníků na kryptoměny očekávalo tento pohyb, korekce i o 20% není v případě kryptoměn nijak neobvyklá. Dokonce je možné další pokračování, konečná bilance ještě není jasná. V minulosti Bitcoin klesl při tak prudkém růstu i o více než 30%. V současné chvíli se zdá hodnota 28 000 dolarů jako support, který odpovídá oněm cca. třiceti procentům.