
Bitcoin překonal 34 000 dolarů
Bitcoin přes všechny očekávání se pustil na extremně rychlou jízdu a tento víkend překonal i 34 000 dolarů. Kdo by to řekl ještě dva měsíce zpět? Každopádně, jak jsme upozorňovali, bylo zřejmé, že Bitcoin se chystá prolomit ATH z roku 2017. To se stalo a následoval poměrně bouřlivý posun nahoru. Korekci očekáváme už od cenovky 25 000 dolarů. A pokles o 30 až 40% není v případě BTC nezvyklý. Ovšem z jaké cenové hladinu k tomu dojde je to nejtěžší, co lze předvídat. Může k tomu dojít nyní, ale třeba i za několik týdnů, kdy Bitcoin může atakovat hranici i 50 000 dolarů.
My osobně ale očekáváme nyní zastávku, hranice 35 až 36 tisíc dolarů dává smysl pro korekci. Ale jak tomu bylo v předchozích bull marketech, jde o zastávku, po které lze čekat rychlý návrat zpět. Nelze samozřejmě nic zaručit, vycházíme čistě z historických dat. Současný vývoj totiž velmi připomíná počátek roku 2017. Po překonání předchozího ATH okolo 1200 dolarů došlo k prudkému růstu a Bitcoin zvládnul do výraznější korekce ještě dalších 100%. Do první větší korekce to trvalo zhruba jeden měsíc. Šlo o výrazný růst, který ale byl pouhým počátkem toho co mělo přijít. Podobně to vidíme nyní.
Ovšem vstupovat do BTC právě nyní nedává moc smysl, zvláště pokud uvažujeme spíše v kratším časovém horizontu. Aktuálně jsme primárně v držení altcoinů, které na svůj výrazný růst čekají. Často jejich cena nijak výrazně neposkočila a jakmile opadne zájem o Bitcoin, očekáváme soustředění na altcoiny jako jsou Ethereum, XRP, Binance Coin nebo Cardano. Jde čistě jen o náš osobní odhad, nelze nic zaručit.
Ethereum a CME
Za aktuálním růstem Bitcoinu je dle všeho zájem velkých institucí o tuto kryptoměnu. Ty investují velké prostředky do Bitcoinu, aby své portfolio rozložili i do alternativních investic. Ovšem už brzo se otevřou dveře na CME i pro Ethereum. Zde totiž začínal i Bitcoin. Grayscale také investuje do ETH. Od počátku listopadu tato společnost navýšila počet Ethereum tokenů o zhruba 600 000 kusů. Celkem jich nyní drží necelé 3 miliony. To je v přepočtu přibližně 2.28 mld. dolarů. V případě BTC to pak je 19,44 mld. dolarů. Je vidět, že zájem tedy je i o Ethereum, které aktuálně atakuje hranici 800 dolarů.
Letos bychom rádi u ETH viděli cenovku 10 000 dolarů, protože se zdá, že ETH kopíruje trajektorii Bitcoinu, jen je o jeden cyklus pozadu. Uvidíme, jde o poměrně šílenou spekulaci.
Veškeré informace jsou osobním pohledem autora, nelze nic zaručit. Kryptoměny jsou rizikovým aktivem a dle toho je třeba se k ním chovat. Než cokoliv investujete do kryptoměn, udělejte tak na základě svého rozhodnutí. Ne na základě toho, co je k přečtení na internetu. Cílem portálu mCoins je pomoci porozumět chování kryptoměn a to nejen jako investice, ale také jako technologického produktu.