Back to Top
Přejít k hlavnímu obsahu
Bitcoin 9303.16 $
Ethereum 239.62 $
Tether 1 $
XRP 0.19 $
Bitcoin Cash 238.45 $
Bitcoin SV 183.12 $
Cardano 0.11 $
Litecoin 43.77 $
Binance Coin 16.86 $
EOS 2.57 $
Crypto.com Coin 0.14 $
Chainlink 5.78 $
Tezos 2.56 $
Stellar 0.07 $
OKB 5.01 $
TRON 0.02 $
Monero 64.86 $
USD Coin 1 $
Huobi Token 4.16 $
VeChain 0.02 $
NEO 10.52 $
Ethereum Classic 6.28 $
IOTA 0.25 $
Dash 70.78 $
Cosmos 3.22 $
Zcash 55.27 $
Maker 458.58 $
Ontology 0.61 $
HedgeTrade 1.48 $
HEX 0 $
NEM 0.04 $
Basic Attention Token 0.26 $
Dogecoin 0 $
Kyber Network 1.64 $
DigiByte 0.02 $
0x 0.41 $
FTX Token 3.01 $
Aave 0.2 $
Paxos Standard 1 $
ThoreNext 10.65 $
OmiseGO 1.54 $
Augur 19.37 $
Zilliqa 0.02 $
Synthetix Network Token 2.35 $
Hedera Hashgraph 0.04 $
ICON 0.4 $
Celsius 0.42 $
Dai 1.01 $
Algorand 0.24 $
Decred 15.07 $

Cardano a aktuální partnerství nebo spolupráce

20.5.2020 06:39 Redakce

Včera jsme vydali článek s popisem co to vlastně Cardano je a jaké má základní vlastnosti. Dnes trochu rozšíříme téma reálného využití této kryptoměny. Kryptoměny obecně jsou na počátku svého vývoje. Jejich adopce je stále krkolomná, i když některé jsou dál než jiné. Cardano i díky tomu, že stále nemá finální fázi vývoje, neoplývá nějakým bombastickým partnerstvím. Ani jej reálně nevyužívá miliarda uživatelů. Přesto jisté střípky reálného využití Cardana již existují.

IBM Research

V lednu tohoto roku Charles Hoskinson prezentoval informaci, že Cardano pracuje na projektu distribuce software s I IBM Research.

PwC

S touto firmou dle všeho Cardano bude (pokud se tak již nestalo) spolupracovat formou "konsolidace" informací od  Cardana za účelem vývoje nové "komerční strategie". Je těžké odhadnout o co konkrétně jde. 

New Balance

Toto je už poměrně zajímavé. Jde sice o starší věc, někdy z konce minulého roku, ale je zde vidět, k čemu se hodí blockchain. New Balance je bulharský výrobce obuvy. A společně s Cardanem měli za cíl zastavit padělání svých výrobků. V té době Charles uvedl: 

"IOHK spolupracuje s New Balance na pilotním projektu autentizace. Jedná se o ověřovácí řešení pro spotřebitele. Ten bude mít možnost si potvrdit pravost obuvi pomocí blockchainu.

ScanTrust

Firma ScanTrust se zabývá inteligentními obalovými službami. Ta digitalizuje dodavatelský řetězec produktů, tím že fyzické produkty přiřadí k online identitě. Cardano bude implementovat Proof-of-Concept pro tuto firmu. Společně tak pracují na tzv. Cardano Connectoru.

 

Cardano uzavřelo v minulosti i jiná partnerství - s etiopskou vládou na vybudování digitálního platebního systému (projekt Atala). Dále uzavřeli memorandum o porozumění s jihokorejskými obchodními sdruženími (Korea Blockchain Contents Association (KBCCA) a Korea Mobile Game Association (KMGA)) o porozumění. Toto partnerství by mělo implementovat Cardano pro korejský digitální obsah a mobilní hry. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, jak daleko toto partnerství pokročilo.

A jak jsme psali v předchozím článku, určitým způsobem lze reálně použít tokeny ADA a to pro platbu na Travala.com.

 

 

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení:

Naše další články

Charles Hoskinson oznámil datum spuštění ostrého provozu Shelley s protokolem Ouroboros. Jde o významný milník této kryptoměny. Již nějaký ten čas se spekuluje o tom, kdy dojde k finálnímu spuštění Shelley a Charles se rozhodl zveřejnit konkrétní datum. Tím je 30. červen, kdyby se vyskytly problémy, tak snad nejpozději 7. července.
Společnost IOHK pracuje pro Cardano na zajímavém řešení - kryptoměnových platbách bez internetu. To by měl zajisti mikročip. Podle vyjádření Charlesa Hoskinsona by mikročip mohl nakonec vést k využití kryptoměn jako "hotovostní platby" pomocí kryptoměn. 
Cardano se zkratkou ADA není úplný nováček ve světě kryptoměn. Přesto je tato měna stále ve fázi vývoje i když letos to vypadá nadějně a ledy se pohnuly. Mnozí Cardanu vyčítali zdlouhavý vývoj. Filozofie vedení projektu se nemusí líbit lidem, kteří primárně investují za účelem rychlého zbohatnutí. Cardano totiž chce primárně mít naprosto vše odladěno, refaktorováno a pokud možno co nejlépe napsáno.
Projekt Cardano včera úspěšně zvládl hard fork a nasadil protokolo Ouroboros Byzantine Fault Tolerance, neboli BFT.  Díky tomuto hard forku je Cardano zase o něco blíže k PoS Shelley. Tato změna byla nutná, bez ní by nebylo možné spustit plánované PoS.  Zakladatel Cardana Charles Hoskinson včera sdílel tweet, ve kterém oznamuje, že hard fork byl úspěšný a vstupujeme do OBFT éry. Tento hard fork neměl vliv na držitele Cardana v peněženkách Yoroi či Daedalus a to ani ty, kteří se účástní testnetu.