Back to Top
Přejít k hlavnímu obsahu
Bitcoin 9642.74 $
Ethereum 239.72 $
Tether 1 $
XRP 0.2 $
Bitcoin Cash 250.91 $
Bitcoin SV 196.43 $
Litecoin 46.72 $
Binance Coin 17.4 $
EOS 2.69 $
Cardano 0.08 $
Tezos 2.91 $
Chainlink 4.44 $
Stellar 0.08 $
Crypto.com Coin 0.09 $
OKB 5.22 $
Monero 67.95 $
TRON 0.02 $
Huobi Token 4.06 $
NEO 12.38 $
Ethereum Classic 6.95 $
Dash 77.7 $
USD Coin 1 $
IOTA 0.24 $
HedgeTrade 2.26 $
Cosmos 2.83 $
Zcash 51.4 $
NEM 0.05 $
Maker 419.29 $
Ontology 0.6 $
HEX 0 $
VeChain 0.01 $
Basic Attention Token 0.22 $
Dogecoin 0 $
FTX Token 2.96 $
Paxos Standard 1 $
OmiseGO 1.73 $
DigiByte 0.02 $
ThoreNext 10.56 $
0x 0.33 $
Hedera Hashgraph 0.04 $
Algorand 0.24 $
Decred 15.63 $
Qtum 1.81 $
Zilliqa 0.02 $
ThoreCoin 1968.8 $
Binance USD 1 $
Insight Chain 0.47 $
Enjin Coin 0.2 $
Bitcoin Gold 9.28 $
ICON 0.34 $

J.K. Rowling chce vysvětlit "co je to Bitcoin", pomůžete ji?

17.5.2020 06:37 Redakce

Poté co se k Bitcoinu vyjádřil Elon Musk spustila se jednoduše řečeno smršť debat. Hlavně poté, kdy J.K Rowling napsala prostou žádost - nerozumím Bitcoinu, může mi to někdo vysvětlit?

No a to by nebylo, aby kryptoměnová komunita váhala. Přece nenechá nezasvěcenou autorku slavného Harryho Pottera. Zájem byl takový, že Rownlingová na závěr napsala, že nebude moci se přihlásit na Twitter aniž by ji někdo neposlal komentář, proč nevlastní Bitcoin. 

Pomoci se snažil Vitalik Buterin. Myslel to dobře, ale pro člověka, který nerozumí IT a obecně podobných záležitostem, jeho způsob vysvětlení nestačí. Tone Vays nezklamal a pozval ji na konferenci, kde je speakerem. Justin Sun pro změnu viděl, že spisovatelka "uvěřila" a tak ji pošle 1 BTC.

Poměrně úsměvné jsou tyto reakce. Justin chce poslat někomu 1 BTC, někomu kdo nerozumí o co jde. Kam to tedy pošle? Zřejmě nebude mít peněženku. A pro mnohé je to stále složitá věc. Vays propaguje sám sebe. Nejsem si jistý, jestli by jeho přednáška byla pro úplný začátečníky. No a Vitalik do toho přidal až moc "matematiky". 

Každopádně spisovatelka se vyjádřila, že kryptoměny jsou "fascinující", ale dle všeho to její hlava ještě není schopna přijmout. A to nesouvisí s tím, že byla v nějakém ohledu hloupější, ale obecně pro lidi, kteří neznají kryptoměny a nerozumí ji, může chvíli trvat pochopit, co to vlastně kryptoměna je. Což je věc, která do značné míry brzdí adopci Bitcoinu a jiných měn.

Je sice hezké, že k přístupu k Bitcoinu potřebujete private klíč (nebo seed peněženky), a jinak se tam nedostanete. Jenže vzniká tak problém. Pokud ztratíte tyto klíče, máte problém. A teď si představte, že byste v tom měli více kapitálu, např. důchodové spoření. Běžný člověk když ztratí PIN ke kartě, banka mu umožní přístup k penězům na základně jiných údajů. Ztráta PINu určitě není neobvyklá.

V každém případě, s digitalizací příjde i změna chování "běžných" lidí. Ti budou muset časem pochopit smysl záloh a to, že jakékoliv heslo musí si buď pamatovat, nebo mít někde uloženo. Ještě chvíli to ale potrvá. Ale bez této změny to nebude pro kryptoměny a jejich adopci jednoduché.

 

 

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení:

Naše další články

Na světě je spousta kryptoměn. A mnoho z nich defacto nic převratného nenabízí. Pouze slibují. Dnes se koukneme na projekty, které mají už dnes, nebo budou mít velmi brzy, reálné využití. Problémem kryptoměn je fakt, že mezi kvalitními projekty najdete i takové, které spíše pověsti kryptoměn škodí.To že někdo udělá blockchain na "jídelníček" nic převratného není. Některé marketingové citace nás mají přesvědčit o opaku.
Bitstamp uvažuje o zalistovaní dalších kryptoměn. V současnosti tato burza nabízí poměrně málo kryptoměn - Bitcoin, Ripple, Litecoin atd. Nyní burza oznamuje, že zvažuje další kryptoměny jako jsou BAT, XLM nebo stable minci PAX. Bitstamp upozornil, že v následujícím období můžeme vidět jisté "práce" s těmito mincemi. Souvisí to s tím, že burza si chce ověřovat bezpečnost a technickou spolehlivost daných projektů. Samozřejmostí také je, že daná měna bude naplňovat regule dané země.
Zajímavé zprávy přichází z motoru Evropy, Německa. Zde finanční regulátor vydal pokyny klasifikující kryptoměny jako finanční nástroje. Tato klasifikace bude platná pro všechny digitální aktiva. Podle vydané tiskové zprávy do tzv. finančních nástrojů patří takové digitální aktiva, která:
Basic Attention Token - nejčastěji od supportní zelené čáry udělal hezkých pár procent - viz graf níže. Výjimkou je stav v minulém roce, kdy prošel zkrz tuto čáru. Vývoj jeho ceny vykazuje určitou pravidelnost. Na co chci poukazat? Ani ne tak na předpověď, kdy cena opět vzroste o desítky procent vůči BTC, ale na fakt, že když tento růst začne, trvá zhruba 50 dnů. Již několikrát se ukázalo, že BAT roste 45 - 50 dnů a poté dochází ke korekci. Tato korekce opět přivede cenu na začátek.

Podpořte tento web, děkujeme.

Bitcoin: 1c5vkrrTSibnNUeptYgLAbtgxTpEAsgsS
Ethereum: 0xE5C06e0bc72de2422038422e8979e65ec1A9AC6D
Litecoin: LMRhP79gdjw5CZXrTzVEfW2mH6YabwTLLN
Tento portál nemá za cíl poskytovat rady, jak máte investovat. Kryptoměny jsou velmi rizikové aktivum. Neposkytujeme žádné záruky. Uvedené predikce jsou pouze naše osobní pohledy a nemusí odpovídat skutečnému vývoji cen.