Back to Top
Přejít k hlavnímu obsahu

Tento web je na prodej

Zájemci nechť píši na email info@studiografix.cz
Bitcoin 35968.35 $
Ethereum 2434.59 $
ATMChain 18.05 $
Tether 1 $
Binance Coin 343.12 $
Cardano 1.46 $
Open Platform 7.02 $
Dogecoin 0.31 $
XRP 0.84 $
CrypticCoin 11.26 $
USD Coin 1 $
HEX 0.08 $
Polkadot 22.12 $
Internet Computer 137.82 $
Sether 655.86 $
Uniswap 21.7 $
Litecoin 161.84 $
Bitcoin Cash 576.91 $
Solana 37.15 $
Dether 117.15 $
Binance USD 1 $
Chainlink 21.83 $
Polygon 1.28 $
Stellar 0.32 $
Wrapped Bitcoin 35990.86 $
VeChain 0.1 $
Ethereum Classic 55.73 $
Filecoin 70.43 $
Dai 1 $
TRON 0.07 $
Aave 367.51 $
EOS 4.86 $
Shiba Inu 0 $
Monero 248.56 $
OKB 13.35 $
Klaytn 1.47 $
Kusama 417.66 $
NEO 47.07 $
Cosmos 11.79 $
Celsius 7 $
Huobi Token 13.42 $
Bitcoin SV 162.73 $
Algorand 0.98 $
Maker 3009.32 $
FTX Token 31.2 $
PancakeSwap 17.7 $
IOTA 1.05 $
Tezos 3.14 $
Bitcoin BEP2 35807.67 $
Theta Fuel 0.45 $

Výzkum kryptoměn - LAYER nový Uniswap?

11.3.2021 08:04 | Autor: Dan Česák

Další kryptoměnou, které jsme se podívali na zoubek, je LAYER. LAYER je v tuto chvíli malou kryptoměnou s nízkou kapitalizací. Patří k určitě k rizikovějším projektům, než byl např. dříve popisovaný EGLD. Především díky nízké likviditě jeho cena může dělat velké skoky. Přesto přichází s něčím novým a věříme, že i s něčím zajímavým.

Úspěch LAYERu je závislý na tom, kdy a zda spustí svou novou verzi 2.0. Pokud tuto verzi spustí v dohledné době a pokud bude funkční bez větších problémů, pak má šanci tato kryptoměna zaujmout větší množství investorů. 

 

Základní informace

Unilayer je decentralizovanou burzou a již dříve jsme o ní v našem channelu mluvili. Nyní se přiblížila nová verze, se kterou by měly přijít první projekty na Launchpad a nové zalistování burz (odhadujeme, že by mohlo jít o Huobi).

Web projektu: unilayer.com
Adresa kontraktu (pro mapování do metamask): 0x0ff6ffcfda92c53f615a4a75d982f399c989366b
Market Cap: pozice 716 (k 8.3.2021) / 14 084 515 $
Circ. supply: 19 999 998 tokenů
Total supply: 40 000 000 tokenů
Aktuální cena: 0,8 $

V případě, že LAYER pronikne do TOP 100, za současného rozložení trhu by se jeho cena pohybovala okolo 30 $.

Tokenizace

Obrázek níže naznačuje tokenizaci tokenu LAYER

Obrázek
LAYER tokenizace

Novinkou je, že se odkládá uvolnění locknutých tokenů týmu. A to od 15.2.2021 na následujích 150 dnů.

Technologie

Unilayer v2 nabízí velmi zajímavé technické řešení decentralizovaných transakcí. Zatímco centralizované burzy jsou podstatně dále, pokud jde o nabídku služeb, než-li ty decentralizované, Unilayer ve své nové verzi bude chtít konkurovat i centralizovaným službám. Mělo by jít o kompletní decentralizovanou obchodní platformu, určenou primárně pro DeFi prostředí.

Ekosystém Unilayer nabízí automatizované swapy, likviditu, staking, agregátor cen decentralizovaných burz. A v plánu je spuštění NFT platformy.

Token LAYER

Token LAYER je důležitý pro některé části platformy a je odměnou pro držitele tokenu. V budoucnu se plánuje více a více využití tohoto tokenu v rámci celé platformy.

Automatizace obchodu

U decentralizovaných burz je tak trošku problém automatizovat obchody, protože zatímco proběhne zadání obchodu, plyn pro transakci se velmi dynamicky mění. Unilayer má toto řešit pomocí funkce začlenění do jeho řídícího panelu.

Nyní trochu srozumitelněji. Osobně, co mi často vadí u decentralizovaných burz oproti centralizovaným, je to, že na CEX si jednoduše nastavíte cenu a nemusíte okamžitě prodávat za cenu, která je zrovna nyní. U mnohých DEX je to nutnost. A to má řešit Unilayer. Umožní na své platformě časovat vstupy nebo automatizovat obchody na základě pohybu ceny. To zní moc dobře.

Order book

Order book, neboli kniha objednávek, je u centralizovaných burz, jako jsou Binance nebo Huobi, naprostá samozřejmost. Už jste ale něco takového viděli u DEX? A to právě umožní Unilayer.

Staking

I LAYER nabízí staking, tzv. Flash staking. Uživatel získává odměny ve výši 3% z poplatku obchodování. Odměny jsou rozděleny dle podílu uživatele na celkovém fondu. Co je zajímavé, tak mělo by to fungovat tak, že stakujete LAYER a získáváte ETH. A tak je 92% ETH prostředků z objednávek (předpokládám, toho ETH, který získává burza) distribuováno držitelům LAYER.

Likvidita

Oproti jiným zvykům by Unilayer měl umožnit automatizaci správy půjček. Uživatel tak může svou nabídku ukončit nejen manuálně, ale také na základě vybraného indikátoru obchodování nebo na základě časového období.

Launchpad

Aby toho nebylo málo součástí platformy bude i Launchpad. My jej můžeme znát z Binance nebo také z decentralizované burzy Pancake. Zajímavostí je, že všechny projekty na tomto Launchpadu musí mít bezpečnostní audit společnosti Chainsulting.

Další zajímavostí je, že Launchpad bude používat smart kontrakty. Díky tomu bude investor po nějaký čas chráněn. Jak přesně? Tokeny LAYER Launchpad budou vytištěny smart kontraktem, který zajistí automatické uzamčení likvidity do fondu Uniswap po dobu nejméně 6 měsíců. Celé je to připraveno tak, že budou chráněny jak týmy za novými projekty, tak také prvotní investoři. 

Součástí Launchpadu bude i speciální staking LAYER tokenů. Držitel tokenů LAYER může získat až 1% z transakcí generovaných na Launchpadu. Pro tento staking je zapotřebí stakovat aspoň 7 500 tokenů. Odměna by měla být v podobě tokenů ETH. Navíc každý takový účastník bude mít přednostní právo na nové projekty spouštěných na tomto Launchpadu.

LAYERscan

Řeklo by se samozřejmost, ale ne všude. LAYERscan nabídne grafy Tradingview pro páry tokenů Uniswap, údaje o likviditě a tokenech, denní informace o objemech i historií transakcí.

Token LAYER bude používán i na úhradu poplatků na platformě.

Margin trading

LAYER by měl první decentralizovanou burzou nabízející pákové obchody. To je hodně inovativní přístup, a nejsme si vědomi, že by podobná služba již jinde fungovala. To bude určitě lákadlem pro obchodníky s pákou.

Součástí LAYERu by měla být také možnost nakupovat kryptoměny za běžné měny, jako dolar. Uvidíme, které státní měny bude burza podporovat a kolik si bude účtovat za nákup.

Technická analýza

TA Layeru není úplně snadné udělat, protože není v žadném lepším "kreslícím" nástroji, jako např. v Tradingview. Každopádně graf nevypadá špatně, od února cena roste za podpory volume a spolu s blížícími se fundamenty, je graf bullish. 

Na druhou stranu je cena rozhodně již poměrně vysoko a od ledna udělala zhruba desetinásobek. Většina volume se nachází však kolem cenovky 0,5 $. U této cenové hladiny se bude pohybovat i POC (mezi 0,5-0,6 $). Nákup i za cenu 0,8$ se tedy může zdát, jako stále výborný vstup. LAYER již několikrát ukázal, že v pásmu 0,5 - 0,6 $ je support a již několikrát cenu podržel. V posledních dnech se takový support tvoří okolo 0,7 $. LAYER není na žádné velké burze a likvidita je velmi nízká. Volatilita zde je určitě enormní a může velmi rychle na obě strany. S novou burzou, která by mohla přijít s v2, by se toto mohlo zlepšit. A pokud se cena posune nahoru, je možné, že zpět dostat ze zpět bude těžké.

Domníváme se, že tou novou burzou by mohlo být Huobi. Více níže v sekci HECO.

Obrázek
LAYER cenový graf

Airdrop MAKI pro držitele LAYERu

Aktuálně je MAKI na testnetu HECO. Spuštění na mainnetu by mělo přijít brzy a to společně s informacemi o tokenizaci. Abyste obdrželi MAKI airdrop, je nutné držet LAYER v personální walletce, např. Metamask. Aspoň takovou jsme dostali odpověď na LAYER telegram chatu.

MAKI je jakýsi Pancake, i podobně vypadá. Jen běží na HECO, tedy Huobi Eco Chain. Že jste o HECO neslyšeli? Věřte, že ETH nemá konkurenta jen v podobě BSC či Avalanche sítě, ale také právě v podobě Huobi  Eco sítě. Více se HECO věnujeme v další částí tohoto článku.

MAKI bude spuštěn  v párech HT/MAKI a LAYER/MAKI. Prozatím není zveřejněné datum snapshotu ani poměr, jakým budou tokeny rozdány.

HECO

HECO, neboli Huobi Ecochain, je otevřenou platformou známé kryptoměnové burzy Huobi. Ano, Huobi se vydala cestou Binance. A de facto konkuruje Binance svou HECO sítí. Síť byla spuštěna 20. prosince 2020. 

Pro HECO je “nativní” token HT. HT má prakticky stejnou funkcí jako BNB u BSC. Ovšem Huobi správcům projektu na HECO nabízí slevu na poplatcích, pokud budou držet dostatečné množství HT. To je dost motivační pro držení HT těchto zpravidla větších ryb. Pokud začnou na HECO vznikat různé DeFi projekty a ty budou úspěšné, očekáváme i další růst ceny HT, které zaostává za BNB. I když samozřejmě, vzrůst cca 300% jsme již zaznamenali.

Obrázek
HECO sleva na poplatcích

Nastavení metamasku:

Network Name: HECO chain
New RPC URL: https://http-mainnet.hecochain.com
Chain ID: 128
Currency Symbol: HT
Block Explorer: https://scan.hecochain.com

Social status

Twitter: https://twitter.com/unilayer_ / sledujících 8 377 účtů
Telegram: https://t.me/Unilayer / 4 245 sledujících
Discord: https://discord.com/invite/BV5y3dd  
Blog https://unilayer.medium.com/ (naposledy aktivní 5.3.2021)
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UChKHwMEcOxKiZCGrTQovIzQ/featured  

Z pohledu sociálních síti je situace pozitivní. Komunita je naladěna kladně, lehce tam vzniká FOMO. Na sociálních sítích se spekuluje, že v2 bude spuštěna příští týden. Proto jsme i poměrně spěchali s vydáním tohoto článku.

Není od věci říct, že projekt poměrně hodně komentuje a doporučuje Ivan on Tech.

Marketing

S marketingem to je prozatím poměrně neslavné. Lze říci, že jediným marketingovým počinem je angažování youtubera Ivan on Tech. Tým slibuje masivní kampaň až s verzí 2. Tak se nechme překvapit.


Zakladatelé

BitcoinGeo, což je twitterový účet. Majitelé nejsou s jistotou známy. To je věc, která ty dobré zprávy o LAYERu poněkud kazí.

Burzy 

Hotbit, Gate.io, Uniswap, Hoo.com, LINKSWAP, ProBit Exchange, 0x Protocol, Bilaxy. Je vidět že žádná větší burza v seznamu není.

Partneři

  • Security report firmou Hacken (založena 2017, Kyjev, přes 300 projektů v odvětví cybersecurity (penetrační testy, bug bounties atd.);
  • Vývoj společně s TrustSwap (zdroj);
  • Všechny projekty na Launchpadu by měly projít bezpečnostním auditem od firmy Chainsulting (zdroj, německá firma zaměřující se na smart contract audity, založena 2017; reporty některých auditů); 
  • UF Link (integrace a podpora LINKSWAPu + přidány všechny páry s LINKSWAPEM; zdroj)
  • Spolupráce s Chainlink - poskytnutí cenových hladin (zdroj)

Investoři

potenciální investoři AU21 + Inclusion Capital - zdroj informací. 

Závěr

Musím říct, že LAYER sleduji již nějakou dobu a pro mě je to černý kůň tohoto bull marketu. Ovšem i když má u mě kladné hodnocení, je třeba býti opatrný a projekt sledovat. V2 určí, zda se tento projekt podívá do první stovky v žebřícku CMC. A já myslím, že slušná šance tu je.

Dan @mCoins

 

LAYER token i projekt vypadá dobře, ať se na to podíváme jakkoli. Projekt by měl nabídnout řadu zajímavých funkcí (např. limit order na DEX), tým spustí HECO brzy farming (MAKI), nebo protože mince ještě není zalistovaná na žádné větší burze. Důvodů je dost, takže trochu by měl koupit každý :)

Luděk @ludekvodicka

 

Líbí se mi ten nápad a řešení všech problémů, které současné decentralizované burzy mají. Jediný problém vidím v tom, že ta realizace projektu asi nebude úplně snadná (nejsem programátor, tak nevím). Nicméně podobný problém "velkohubých plánů" má více kryptoměn a jejich cena i přesto roste. Takže něco osobně koupím, ale ne nějaká přeháňka. Vidím to tak na 0,5 ETH

Jakub Č. @jakub.curda

 

Tento článek neříká, kam máte investovat. Článek je zaměřen na výzkum kryptoměny LAYER a na to, čím je pro nás zajímavá. Uvedená data jsou aktuální ke dni 11. 3. 2021.

Donate

Budeme rádi, pokud naší práci oceníte dobrovolným darem. Ten je možné zaslat na tyto adresy:

BSC síť, BNB, CAKE: 0x5Ff8FA558bCFA6f78CE79aB96ab7BE4A40972546
Ethereum: 0x5Ff8FA558bCFA6f78CE79aB96ab7BE4A40972546
Bitcoin: 12JeTk9AsSHv8cP726c23NtrwFXxrsuKrv
Litecoin: Ld9GDJBDkhMXfkJrypzgDjXncKmawadCoq

 

 

 

Printer Friendly, PDF & Email

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení:

Naše další články

Grayscale neboli GS, je jednim z největších správců digitálních kryptoměn. Fond v současné době nabízí investorům společnost Grayscale kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Litecoin, Horizon, Stellar, Zcash. Jen hodnota držených Bitcoinů dosahuje 20 mld. dolarů. GS se nově hodlá zaměřit i na nové kryptoměny, které spadají do oblasti tzv. DeFi. Hovoří se o projektech Aave, Cosmso a Polkadot. GS dále zřejmě bude nabízet i Cardano, Monero.
A je to tady. Paypal spustil podporu kryptoměn prozatím v USA. Právě nyní je možné nakupovat kryptoměny v USA pomocí platformy Paypal. Navíc bude možné použít kryptoměny k platbám u obchodníků. Počátkem příštího roku toto bude možné nejen v USA, ale po celém světě. Rázem bude možné platit kryptoměnou u zhruba 26 milionů obchodníků po celém světě.
Další společnost, jejiž zaměření nejsou kryptoměny, se odhodlala zapojit se na trhu kryptoměn. Singapurská banka DBS plánuje nabízet možnost zakoupit kryptoměny Bitcoiny, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum a dokonce, a to je překvapení, Ethereum Classic. V plánu mají podporu i dalších kryptoměn.
V roce 2017 by málokdo věřil tomu, že se objeví podobný titulek. Sice BTC od března více než zdvojnásobil svou hodnotu, ale pokud se koukneme v jaké je pozici, je vidět, že jsme pozadu. V jakém smyslu?