Bitcoin novinky

V Německu se blíží revoluce v oblasti kryptoměn. Deutsche WertpapierService Bank AG (dwpbank), která poskytuje služby tisícům bank a spořitelních družstev, dnes oznámila novou platformu wpNex, která umožní všem připojeným bankám nabízet svým klientům Bitcoin a další digitální aktiva. První bankou, která tuto možnost zprostředkuje svým zákazníkům, bude MLP Banking AG. V druhé polovině roku 2023 začne nabízet kryptoměny v rámci svého internetového bankovnictví.

Pro zákazníky bude možné kryptoměny nakupovat a prodávat stejně jako akcie či fondy, přičemž peníze budou uloženy na kryptokonto spolu s ostatními aktivy. Pro bezpečnost a regulaci bude zodpovědná firma Tangany, která zajistí správu privátních klíčů, a softwareová společnost Valantic. Pro zpracování objednávek a stanovení cen bude sloužit Bankhaus Scheich / tradias. 

V Německu je okolo 1 200 bank, takže tento krok může mít velký dopad. Pro zákazníky bude nyní snazší a pohodlnější investovat do kryptoměn, aniž by museli používat specializované burzy nebo peněženky. Tento trend se očekává i v dalších zemích, kde se banky snaží přizpůsobit se rostoucímu zájmu o kryptoměny. Ještě donedávna byly kryptoměny vnímány jako alternativní investice, ale teď se stávají stále populárnějšími mezi běžnými lidmi. Některé banky a finanční instituce se snaží tuto příležitost využít a zprostředkovat svým klientům přístup k této nové třídě aktiv.

Napsal uživatel damian dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: