Chiliz novinka

V rámci neustálého rozvoje sportovního blockchainu Chiliz přichází zásadní novinka: fotbalový klub Paris Saint-Germain (PSG) se stává prvním sportovním klubem, který bude fungovat jako validátor na této platformě. Tento krok je významným posunem v strategii PSG v oblasti web3 a zároveň zdůrazňuje rostoucí propojení sportu a moderních technologií.

Inovace tokenomiky Chiliz

Chiliz Chain, který je otevřeným decentralizovaným protokolem kompatibilním s Ethereum Virtual Machine (EVM), se blíží ke konci svého prvního roku provozu. V této době došlo k výrazným změnám ekonomické dynamiky nativního tokenu $CHZ. Od svého počátku, kdy byl $CHZ pouze transakčním tokenem, se vyvinul v hlavní governance a gas token aktivního a samostatného protokolu Chiliz Chain.

Chiliz nyní chystá zavedení dynamicky klesající roční inflace a trvalého mechanismu spalování tokenů, aby překonal omezení současného systému bez alokovatelné inflace a pevně nastavených spalovacích mechanismů. Tento krok má za cíl podpořit dlouhodobé komunitní pobídky a širší zapojení do governance a bezpečnosti sítě. Navrhované změny budou podléhat schválení governance a plánované jsou na březen 2024.

PSG jako přední validátor

PSG nejenže zaujímá vedoucí roli v této inovační iniciativě, ale zavázalo se také reinvestovat veškeré příjmy z validace zpět do nákupu $PSG fanouškovských tokenů. Tento krok dále posiluje vztah mezi fanoušky a klubem prostřednictvím technologie blockchain a otevírá nové možnosti pro angažovanost fanoušků v rámci sportovních aktivit.

Chiliz Chain tak postupně přivádí přední světové sportovní týmy k účasti na governance komunitě protokolu tím, že jim umožňuje provozovat uzly na blockchainu. Přidružení PSG k tomuto projektu je jasným signálem ostatním klubům a zdůrazňuje rostoucí trend integrace sportovních entit do digitálního ekosystému.

Napsal uživatel damian dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: